1. Indywidualne podejście do każdego pacjenta

Układając jadłospisy zawsze bierzemy pod uwagę indywidualne parametry, preferencje żywieniowe, styl życia oraz towarzyszące jednostki chorobowe. Dzięki temu przygotowana dieta jest ściśle dostosowana do Ciebie, stając się zdrowym, przyjemnym i skutecznym elementem życia. Nie korzystamy z szablonowych jadłospisów, programów komputerowych samodzielnie konstruujących diety oraz innych ułatwień, które wykluczają indywidualność. Dla nas liczy się przede wszystkim dobro pacjenta i wysoka jakość usług.

2. Troska o zdrowie

W swojej działalności nie popieramy i nie korzystamy z żadnych suplementów wspomagających utratę masy ciała ani preparatów. Nie proponujemy również restrykcyjnych diet np. 1000 kcal, ponieważ kierujemy się przede wszystkim Twoim zdrowiem! Układając jadłospisy uwzględniamy zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia, a nieustannie pogłębianą wiedzę, dzięki uczestnictwie w konferencjach i szkoleniach, wykorzystujemy w codziennej pracy. Prowadzimy dietoterapię w różnych jednostkach chorobowych i stanach fizjologicznych, dlatego na bieżąco aktualizujemy nasz stan wiedzy.

3. Dbałość o rzetelną edukację żywieniową

Naszym głównym celem jest, aby dieta stała się Twoim nowym stylem życia, a nie konieczną, krótkotrwałą zmianą, obarczoną licznymi wyrzeczeniami. Dlatego szczególną uwagę przywiązujemy do edukacji żywieniowej, podczas której omawiamy zasady odżywiania i tłumaczymy jakie produkty spożywcze znajdą się w jadłospisie oraz dlaczego. Dążymy do tego, abyś w trakcie dietoterapii nauczył się jak samodzielnie komponować posiłki i wiedział na jakie aspekty zwrócić uwagę. Dzięki temu po jej zakończeniu cieszymy się wspólnym sukcesem.

4. Dostosowanie diety do prowadzonego trybu życia

Mamy świadomość, że obowiązki zawodowe oraz rodzinne zajmują znaczącą część dnia i szanujemy Twój czas, dlatego dostosowujemy proponowany jadłospis do trybu życia i godzin pracy tak, aby ułatwić jego stosowanie. Jednocześnie dbamy o to, aby był on urozmaicony i smaczny.

5. Skuteczność i długotrwałe efekty

Efekt jo-jo? Nie u nas! Szybki spadek masy ciała obiecywany przez wielu dietetyków, wyklucza trwałość osiągniętego celu i często związany jest z niezdrowymi restrykcjami żywieniowymi. My dążymy do tego, aby był on stopniowy i zdrowy, a dzięki temu pacjenci, którzy odwiedzają nas po długim czasie od zakończenia dietoterapii, nadal cieszą się osiągniętym efektem.
Prowadząc dietoterapię w jednostkach chorobowych dostosowujemy jadłospis tak, aby wspomóc proces leczenia i wpłynąć korzystnie na kluczowe parametry uzależnione od diety, takie jak np. poziom cholesterolu, triglicerydów, czy poziom glukozy we krwi.